O nas


Poznaj naszą historię


Hej,
stworzyliśmy ten sklep, bo przestaliśmy być obojętni na to, co dzieje się z naszym środowiskiem.
Zaczęliśmy od bardzo prostej zmiany, która odciążyła nasz kosz oraz Ziemię z ok. 14-stu plastikowych butelek po wodzie tygodniowo.
Po prostu z dnia na dzień zrezygnowaliśmy z zakupu wody butelkowanej na rzecz butelki wielokrotnego użytku - napełnianej kranówką.
Następnie postanowiliśmy szukać ekologicznych rozwiązań tam, gdzie jest to tylko możliwe.

Pomysł na własną butelkę zrodził się podczas wakacji, które spędziliśmy w Nowym Jorku. Na ulicach otoczonych drapaczami chmur naszą uwagę przykuli Nowojorczycy chodzący z własnymi butelkami wielokrotnego użytku.
Wtedy zaczęliśmy sobie wyobrażać własny produkt. Po powrocie z wakacji, machina ruszyła.
Zaczęliśmy od poszukiwania miejsca w którym wyprodukujemy butelkę. Zależało nam aby odbywała się na rynku lokalnym.
Niestety napotkaliśmy bariery technologiczne i finansowe, ponieważ produkcja podobnego przedmiotu na rynku polskim wymagała stworzenia nowej formy, co ze względu na koszty i logistykę było poza naszym zasięgiem. Pomimo tego, chcieliśmy rozpowszechniać ideę posiadania butelki wielokrotnego użytku, bo uważamy, że redukcja produkcji plastikowych odpadów o kilka kilogramów miesięcznie połączona z niezwykłą trwałością stalowych butli przeważa nad kwestią produkcji na Wschodzie. Stąd decyzja o wyborze istniejącej już bryły butelki.

Naszą butelkę nazwaliśmy „Ch’loop” od słów: „chlup” (odgłosu chlupnięcia wodą) i „loop” (w angielskim oznacza pętlę).
Korzystanie z butelki Ch’loop to wejście w ekologiczną pętlę - w końcu można ją wykorzystywać na wiele różnych sposobów i przede wszystkim, wiele razy. Zadbaliśmy o to, aby butelki służyły wszystkim jak najdłużej. W polskiej szwalni wyprodukowaliśmy woreczki ochronne, które z założenia mają chronić zewnętrzną warstwę butelki.

Każdy czas na zmiany jest dobry.
W końcu my też nie wyssaliśmy z mlekiem matki niechęci do plastiku ;)

Martyna i Michał z Ch'loop

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl