Dlaczego warto przerzucić się na kranówkę?
6.jpg

W zachodnich krajach Europy, kranówka podawana jest w dobrych restauracjach. W Polsce wciąż krążą o niej mity. Prawda jest taka, że kranówka może być nawet zdrowsza od wody z plastikowej butelki.

Po latach królowania wody butelkowej coraz więcej osób przerzuca się na picie kraniczanki. Dlaczego warto dołączyć do jej miłośników?

1. Kranówka jest bezpieczna
We wszystkich miastach w Polsce, kranówka spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa określone przez Ministerstwo Zdrowia, a także Światową Organizację Zdrowia. Jej jakość jest stale kontrolowana. Co roku Sanepid przeprowadza aż 100 tyś badań wody. WOW. Wyniki ich udostępniane są urzędom miast lub gmin, a na życzenie ich mieszkańcom. W związku z tym, zawsze masz prawo dopytać się o jakość wody w swoim miejscu zamieszkania.

2. Rezygnując z wody butelkowej, będziesz produkować mniej śmieci
Idziemy z duchem coraz silniejszego trendu less waste, a może nawet zero waste. Przerzucając się na kranówkę i butelkę wielokrotnego użytku, znacznie zredukujesz ilość produkowanych śmieci w swoim domu.

3. Wpłyniesz bezpośrednio na środowisko
Eliminując wodę butelkową na rzecz kranówy, w prosty sposób zredukujesz zużycie plastiku, który nie jest poddawany recyklingowi, przez co stanowi globalny problem dla środowiska. Będziesz mieć bezpośredni wkład w poprawę kondycji Ziemi.

4. Zaoszczędzisz
Nie wspierając dużych koncernów produkujących wodę w butelkach plastikowych, zaczniesz oszczędzać. Litr kranówki np. warszawskiej kosztuje 0,01 zł, a koszt wody sklepowej to ok 2,00 zł.

Jeżeli chcesz samodzielnie, niezależnie od badań, przekonać się o jakości wody płynącej z Twojego kranu, możesz:

  • skorzystać z testerów dostępnych w sklepach budowlanych, które badają zawartość chloru i twardość wody. Samodzielne sprawdzenie jakości wody jest banalne. Wystarczy pasek testowy zamoczyć na kilka minut w wodzie, a następnie wynik porównać z opisem w ulotce dołączonej do testera. Easy!
  • zanieść do sanepidu próbkę swojej wody do zbadania. Jest to większy koszt niż w przypadku testu, ale będąc częścią wspólnoty mieszkaniowej, możesz zorganizować zrzutkę na tego typu badanie.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl